Fans lager Harry-litteratur
Dagsavisen har i dag en artikkel om fanfiction, skrevet av nordmenn og andre Harry Potter-fans. Maren Benedicte Karlsen, også kjent som TDP-medarbeider Caten, blir intervjuet om fenomenet og om egen produksjon av fanfiction:
18-åringen fra Lambertseter har publisert egne Harry Potter-historier på nettet i to år. Hun kjenner selv rundt 50 andre norske som gjør det samme, men på verdensbasis er fan fiction et stort fenomen. Bare på nettsiden fanfiction.com ligger det nærmere 200.000 Harry Potter-historier.
Kommentarer:
Skummelt! Jeg mener, det er meg jo o.o
Jeg vet, det er dritkult!!! :D
Genialt! Tøff er du også…
Jeg,da?Hvis ingen har lest mine historier så skal jeg søre for at de tisser i senga etter de har lest dem(hvis de noen gang kommer til å lese dem.Hvis ikke kan de ikke lese og det ville vært sååå synd).